Тасић донео победу „Царићима“

Фудбалери Цар Константина су голом Милана Тасића у 83. минуту забележили веома важну победу против екипе Моравца резултатом 1:0(0:0) у мечу 9. кола Српске лиге „Исток“.

У првих 45. минута виђена је борбена игра на обе стране, без правих прилика за постизање погодака. Гости су имали већи посед лопте док су фудбалери Цар Константина у неколико наврата из контра напада озбиљно припретили голу Митровића.

Уласком Милана Тасића у наставку меча „Царићи“ су заиграли много боље. Сјајну прилику у 58. минуту имао је Александар Станковић који је се 11-12 метара шутирао поред гола. У 64. минуту одбрамбени играч Моравца намерно је ударио лопту руком на око двадесетак метара од гола после продора А. Станковића, после чега му је главни судија Борко Мијајловић показао директан црвени картон. Најбољу прилику за госте имао је Бојан Стаменковић у 82. минуту после корнера, када је главом шутирао са око пет метара право у голмана Милановића.

Већ у следећем нападу по левој страни сјајно је прошао Миодраг Тодоровић, дошао до саме гол аут линије, затим је уследио повратни пас до Милана Тасића који је неометан са 3-4 метара пласирао лопту у мрежу. До краја меча Тасић је у 89. минуту имао још једну сјајну прилику после соло продора али је погодио оквир гола. У следећем колу састав Добривоја Ђурђевића гостује у Свилајнцу екипи Радничког, 20.10.2013. године.

ЦАР КОНСТАНТИН – МОРАВАЦ   1:0 (0:0)

Стрелац: 1:0 Тасић у 83. минуту – Ниш, стадион Цар Константина, гледалаца: 600, судија: Борко Мијајловић (Јагодина) 5, жути картони: Никола Ј. Петковић, Филипов (Цар Константин), Марковић (Моравац). Црвени картон: Д. Стефановић (Моравац) у 64. минуту.

ЦАР КОНСТАНТИН: Милановић, Н.Ј.Петковић, Милијић, Благојевић, Коцић, Мијатовић, Станковић, Јовић (Тасић), Илић, Ристић (Н. Станковић), Тодоровић (Филипов).

МОРАВАЦ: М. Митровић, М. Стаменковић, Младеновић, Ценић, Марковић (Јанковић, С. Стефановић), Д. Стефановић, Николић, Б. Стаменковић, Митровић (Маринковић), Трајковић, Костић.